Populārākas Posts

Redaktora Izvēle - 2019

Šī populārā antibiotika pārvērta cilvēka acu baltumus zilā krāsā

Nedaudz acu krāsas izmaiņas reti norāda uz veselības problēmām - galu galā, acu krāsa var mainīties ar vecumu. Tomēr, ja acu baltumi kļūst, piemēram, gaiši zilā krāsā, tas noteikti rada bažas.

Diemžēl tieši tas noticis vienam cilvēkam, kurš bija spiests apmeklēt ārstu pēc tam, kad viņa acis pārcēlās uz biedējošu flotes krāsu. Ziņojums, ko publicējis New England Journal of Medicine atklāja 70 gadus vecu vīrieti, kuram bija acu baltumi, kas medicīniski pazīstami kā sclera, savukārt no piena līdz indigai. Pārsteidzoši, viņam nebija sāpju, viņa redzējums bija normālu vadlīniju robežās, un viņa vispārējā acu veselība bija pilnīgi regulāra. Par šīs krāsošanas vaininieks: populāra antibiotika ar nosaukumu minociklīns, ko parasti lieto, lai ārstētu bakteriālas infekcijas un smagu pinnes. Minociklīns ir pazīstams arī ar pretiekaisuma īpašībām, padarot to par narkotiku lietošanu pacientiem, kas slimo ar reimatoīdo artrītu.

Jums var arī patikt: cilvēks, kurš pārveidoja savu ādu, atklāj precīzus soļus

Atbilstoši ziņojumam attiecīgais pacients vairāk nekā 15 gadus lietoja minociklīnu kā artrīta terapiju, lēnām pamanot, ka laika gaitā mainās krāsa. Lai gan tieši nav skaidrs, kā notiek šis process, aiz raksta esošie ārsti Jawad Arshad un Rony Sayegh, MD, uzskata, ka tas varētu notikt kā minociklīna un melanīna vai dzelzs blakusreakcija, veidojot „nešķīstošus kompleksus”, kas veidojas ķermenis un pieturēties. Lai gan pacients nomainīja antibiotikas, viņam bija pilna gada blūza ar jauniem medikamentiem.

Tas nav pirmais ziņots par minociklīna iekrāsošanu vai hiperpigmentāciju. 2016. gadā gandrīz 300 pacientu, kas lietoja medikamentus kā ilgtermiņa risinājumu, pētījumā konstatēts, ka, lai gan tikai 3% pacientu sklēras bija zilā krāsā, vairāk nekā puse pacientu pēc četriem un pusotriem gadiem parādīja zināmu krāsas izmaiņas. , jo īpaši to ādā.

Turklāt ir publicēts raksts Amerikas Oftalmoloģijas akadēmija 2007. gada martā detalizēti aprakstīts līdzīgs gadījums ar 79 gadus vecu pacientu, kas saukts par “Eleanor Green”. Pēc 10 gadiem pēc minociklīna lietošanas tās daļas ausis, vaigiem, uzacīm un nagiem kļuva duļķaina kobalta. Pēc zāļu lietošanas pārtraukšanas Ms. Green parādīja tikai daļēju pigmentācijas samazināšanos. Krāsa mūs satricināja.